Dzeko-négyes, könnyed City-siker a Spurs ellen

Kun Agüero is betalált, a Spurs Kaboul fejesével csak szépíteni tudott. A Man City vezeti, a Tottenham két forduló után zárja a tabellát.

Harry Redknapp csapata a londoni zavargások miatt csak két meccset játszott, de az a kettő éppen a két manchesteri csapat ellen volt. Az Old Traffordon egy hármast kaptak, de most hazai pályán is három lett a különbség a másik manchesteri csapat ellen.

A mérkőzés nagyon jó iramban kezdődött, felváltva alakultak ki a helyzetek a két kapu előtt, de Joe Hart és Brad Friedel is remekül védtek. A 18. percben David Silva lövésére ért le a 40 éves Friedel, majd három perccel később Rafael van der Vaart szabadrúgását védte Hart bravúrral.

A 34. percben a Cityben első meccsén szereplő Samir Nasri beadására érkezett Edin Dzeko, aki Friedel mellett elpörgetve a labdát szerzett gólt.

A 40. percben Gareth Bale beadása után Peter Crouch szerzett majdnem gólt fejesből, de kapu mellé bólintott. Szinte az ellentámadásból növelte előnyét a City. Az előkészítő ismét Nasri, a befejező pedig Dzeko volt, aki remek fejessel szerzett gólt.

Fordulás után Kranjcar nem tudta folytani, helyére Tom Huddlestone érkezett, pár perccel később pedig Jermain Defoe kapott lehetőséget Aaron Lennon helyén, amitől kicsit aktívabb is lett a Spurs.

Az 55. percben azonban Dzeko szerezte meg harmadik gólját, aki Touré lapos beadására érkezett jó ütemben. A 60. percben már négy volt a különbség, amikor Nasri passza után Sergio Agüero is eredményes volt.

A Spurs erejéből csak a szépítésre futotta, amikor egy szögletre Younes Kaboul érkezett a 68. percben. A folytatásban tíz emberre fogyatkozott a hazai csapat, mivel Van der Vaart sérülése után már nem maradt több cseréje Redknappnek.

Amikor már mindenki a lefújást várta, Dzeko úgy gondolta, hogy meglövi harmadik bajnokiján a hatodik gólját is. Gareth Barry átadása után hatalmas gólt lőtt Friedel kapujába.

Első citys meccsén Samir Nasri három gólpasszt adott, Edin Dzeko pedig a City történelmének első játékosa, aki PL-meccsen négy gólt szerzett. A Man City egyelőre megállíthatatlannak tűnik, vezeti a tabellát.

Tottenham – Manchester City 1–5 (0–2) Kaboul 68. ill. Dzeko 34., 41., 55., 93., Agüero 60.

Tottenham: Friedel, Corluka, Dawson, Kaboul, Assou-Ekotto; Lennon (Defoe 53.), Modric (Livermore 66.), Kranjcar (Huddlestone 46.), Bale; Van der Vaart; Crouch
Cserék: Cudicini, Huddlestone, Pavljucsenko, Defoe, Bassong, Walker, Livermore.

Man City: Hart; Zabaleta (Richards 64.), Kompany, Lescott, Clichy; Touré Yaya, Barry, Silva, Nasri; Agüero (Savic 75.), Dzeko
Cserék: Pantilimon, Richards, Milner, Johnson, Savic, Tevez, Balotelli.

Rövid hírek

Fabio Capello 6 City játékost hívott be az angol válogatottba: Joe Hart, Micah Richards, Joleon Lescott, Gareth Barry, James Milner és Adam Johnson. Nigel De Jong-ot is elhívták a csapattól, ám őt a holland válogatottba, úgyan is Angila-Hollandia barátságos mérkőzést rendeznek. - 2011.08.07.

A Celtic menedzsere elárulta, hogy tárgyalásokat folytatnak a Cityvel, Craig Bellamy megszerzése érdekében. - 2011.08.04.